תיקתק 052-5643322

סידור ארון ילדים, פתרונות אחסון לחדרי ילדים

קופסאות, ארגזים, ספסלים סידור ארון ילדים ואחסון ספרים, צעצועים, משחקים, בגדים

סדר וארגון הם הרגלים שלוקח זמן ליישם אותם, וברגע שמתחילים להפנים אותם מגיל צעיר, היכולות וההרגלים האלה שנרכשו מלווים אותך לכל החיים. ילד שגדל בבית מאורגן ומסודר, שהכל נגיש לו ופונקציונאלי, מחזקים את האישיות של הילד. אני מאמינה שסדר וארגון מנחילים לילד ערכים בריאים, ועוזרים לו להיות אדם בוגר ועצמאי ולהתנהל בעולם המרוכב שבו אנחנו חיים כאשר יהפוך למבוגר. כי להיות מאורגן ומסודר בבית  – יכול להוביל לסדר וארגון בעבודה, בסגנון החיים, בהתמודדות עם קשיים ופתרון בעיות במהלך ההתבגרות. 

זה לא רק לשמור על הניקיון – אלא כלי לפיתוח האישיות של הילד שלך

כולנו רוצות שהילדים שלנו יחיו בשלווה ובחיים עצמאים, וארגון וסדר תורמים לכך. ברגע שמנחילים להם את העקרונות בגיל צעיר, הם יוכלו לצאת לעולם מחוזקים ובביטחון גדול מאלה שלא רכשו את הערכים האלה בילדותם. 

לכן בבואך לסידור ארון הילדים, אני ממליצה לערב את הילדים במלאכה. ככה הם ילמדו בעצמם איך להוציא כל בגד וחפץ בזהירות פעם הבאה, ילמדו איך להתמצא בארון שלהם בכוחות עצמם ולא ישגעו אותך בקריאות שיגיעו עד חדר השינה שלך שהם לא מוצאים כלום. 

ואם נהיה עקביים בהנחלת ההרגלים של סדר לילדים, הם ידעו לשמור על הסדר בעצמם. לא תצטרכי לסדר במקומם כל פעם מחדש את הארון, הם יתרגלו לסדר החדש שהנחלת להם ובכך גם יגדלו להיות אנשים מאורגנים ומסודרים בחייהם הבוגרים. אז נכון, זה דורש מאמץ בהתחלה ולרכז את הילדים שלך במלאכת הסידור והארגון, זה פחות מהנה,

 אבל בסופו של תהליך זה שווה את המאמץ ומביא תוצאות לטווח ארוך!

 

הדבר הכי חשוב ועקרוני בסידור חדרי וארונות הילדים הוא ההבנה שלכל פריט או חפץ יש את המקום שלו וכך קל יותר לשמור על הסדר כי יודעים לאן הוא שייך ולאן להחזיר אותו כשמסיימים להשתמש בו. ההקפדה על החזרת כל חפץ ובגד למקום ישמרו על הארגון בבית ויפחיתו עומס ולחץ משגרת היומיום שלך ושל הילדים.

 

אז בואי נצלול לכמה טיפים שאני חיה לפיהם כדי להשתלט על הבלאגן בחדר הילדים. ניגש לעבודה תיקתק!

סדור ספריית ילדים

סידור ארון ילדים

אני רואה בסידור ארון הילדים משימה כיפית ומהנה. הכי כיף וקל להחליט מה יישאר, מה ייתרם או יימסר. כי הילדים שגדלים מעונה לעונה מחליפים מידות בתדירות גבוהה יותר מאיתנו המבוגרים. לכן התחלופה מהירה ופחות נקשרים רגשית אל בגדים שבכל מקרה כבר לא עולים על הילד כי הוא גבה בעוד חצי סנטימטר.
בסידור ארון ילדים קל לשמור על ארון ענייני המפריד בין קיץ לחורף, בין בגדי ספורט לבגדי בית ספר, בין בגדים יומיומיים ליציאה.


יש פחות בגדי יציאה או יומיום מאחר ורוב שעות היום הילדים נמצאים בבית ספר, בחוגי ספורט או חוגים אחרים. לכן נוח להבין שהבגדים שלהם יותר ממוקדים ומתויגים לפי נושאים ברורים.

סידור ארון ילדים מאפשר לילד לבחור את בגדיו מגיל צעיר יחסית על ידי מיקום נכון של הבגדים במדפים השונים.


הנה כמה טיפים לסידור ארון ילדים פונקציונאלי:

 

 • לחלק את הבגדים לפי נושאים, כמו חורף קיץ, בית ספר או בגדי יציאה ועוד. 
 • להפריד את חולצות בית הספר משאר החולצות היומיומיות. 
 • להניח את חולצות בית הספר ומכנסי בית הספר במדף תחתון על מנת שהילד יוכל לשלוף את הבגדים כל בוקר בקלות ונגישות. 
 • את בגדי הספורט להניח במגירה או בקופסה שקופה על מדף בארון. כי הבדים של בגדים אלה חלקים ומתחלקים וקשה לשמור עליהם מסודרים לאורך זמן.
 • כנ"ל לגבי בגדי החוגים השונים (חוג כדורגל/כדורסל/ג'ודו וכיו"ב).
 • את בגדי הים וציוד הבריכה מומלץ גם כן לשים במגירה או בקופסה שקופה על מדף, שגם אם הבגד מתחלק או לא נשמר מקופל, עדיין יישמר במקום אחד שקל יהיה לשלוף את מה שצריך.
 • טיפ למתקדמות!- ילדים קטנים עם אחים: כדי לא להתבלבל בין הבגדים, אפשר להשתמש בשקיות ואקום, עליהם כותבים שם, גיל , בן או בת ולאיזו עונה הבגד מתאים.

 


גם חדר הילדים זקוק לסידור, אירגון וטיפול אוהב. מה עושים עם הצעצועים הפזורים בכל פינה? את בטח מכירה את הכאב המפלח והפתאומי שאת בדיוק דורכת על קוביית לגו סוררת שלא הוחזרה למקומה, הבובות הפזורות בכל מקום וחלקי פאזל חסרים. 

 

לכן גם בחדר הילדים נקפיד על סידור ארון ילדים שיוריד ממך לחץ ויפוגג עומס ורעש בעיניים שלך ובעיניי הילדים. למשל:

 

 • לשים בקופסאות שקופות את המשחקים כדי שהילדים יוכלו להתמצא בקלות בחיפוש הצעצוע. 
 • משחקים שהילדים ממעטים להשתמש נמקם גבוה יותר בארון או עמוק יותר, ומשחקים שהם משחקים בהם בתדירות גבוהה נמקם במקום נגיש יותר- נמוך יותר ובקדמת הארון לדוגמה. 
 • בובות אפשר לסדר לפי הצבע והגודל. ממש חגיגה לעיניים!
 • שידות הילדים גם יכולות לשמש למקום אחסון לבגדים שלהם אם חסר מקום.  
 • אם לדוגמא בחדר הילדים חלק התלייה בארון שלהם אינו מנוצל על ידי הילדים, תוכלי להעביר את המעילים שלך או חלק מבגדי התלייה שפחות משתמשים בהם לארון הילדים. 
 •  כנ"ל לגבי מדפים –  אם יש הרבה סוודרים שפחות משתמשים בחדר הארונות בחדר השינה, אפשר להעביר למדפים עליונים בארון חדר הילדים או בארון כלשהו אחר בבית.
 • טיפ למתקדמות! – אם נגמר המקום בארון, אפשר להשתמש בארגז המצעים של המיטה של הילד כעוד מקום אחסון וכארון לכל דבר. לשים שם את המצעים, התיקים שבשימוש בתדירות נמוכה, או שקיות ואקום ועוד.  כדי שלא יצבור אבק נשים בשקיות או בקופסאות מופרדות בתוך ארגז המצעים.
אחסון בגדי ילדים במגירה

ספסל אחסון לחדר ילדים

ספסל אחסון לחדר ילדים משמש לעיתים רבות ככלי איחסון לאינסוף שימושים כגון: תחפושות, כדורים, דברי יצירה, תיקים, מזכרות ועוד.

ספסל אחסון לחדר ילדים יכול להיות דו שימושי: גם לישיבה כשחבר מגיע לשחק וגם לאחסון. זאת על מנת לחסוך מקום או לתת פתרון אחסון נוח ודקורטיבי.

כשנגמרים בחדר כל מקומות האחסון, אחרי שניצלנו את הארון בחדר, את ארגזי המצעים או ארגזי המצעים של מיטות הנוער, ספסל אחסון לחדר ילדים יכול לתת לנו פתרון מעניין. גם משמש לאחסון וגם לישיבה ויש לו תוספת דקורטיבית לחדר, כמו לקשט אותו בכריות ססגוניות מבד צבעוני. כך הסדר והארגון נשמרים, וכך את מקבלת פיתרון אחסון שמיש ומספר פתרונות:

גם ישיבה נוחה, 

גם מוסיף לעיצוב החדר והסטייל שלו, 

גם משמש כאחסון לכל הדברים שלא ידעת איפה לשים במקום אחר בבית,

וגם יכול לשמש כפיתרון לשינה!

טיפ למתקדמות – אפשר במקרים של מחסור במקום חמור, או במקרים שחברים של הילדים באים לישון, להפוך את ספסל אחסון לחדר הילדים שלך למיטה! 

מאחורי הספסל צמוד לקיר, את יכולה להשעין מזרון שמתאים לגודל של הספסל (או לחלופין לשים את המזרן מאחורי ארון הילדים צמוד לקרי) ובתוך הספסל יהיו מצעים שיתאימו לילד שבא לישון שם. כך הספסל יהיה גם נוח וגם ישמש כחלל אחסון למצעים של המיטה המאולתרת שיצרת.

איזה כיף שאפשר להיות יצרתיים בסידור חדר הילדים נכון?

איזה עוד רהיטים חוץ מספסל אחסון לילדים עוזרים לעשות סדר, מוסיפים לסטייל וחוסכים מקום

כמו שאמרנו, ספסל אחסון לילדים מאפשר פתרון סטיילינג והוא שימושי מאוד לחדר הילדים.

אך יש עוד רהיטים נוספים שיכולים לשמש לאחסון לחדר הילדים. חפץ נוסף חוץ מספסל אחסון לילדים שעוזר לנו לעשות סדר הוא:

מתלה על הקיר.

על המתלה ניתן לתלות תיקים , מעילים, כובעים, מגבות ועוד. המתלה אינו תופס שטח ריצפה, וניתן לתלות מאחורי הדלת או על הקיר ליד הארון או כל קיר אחר פנוי שיש בו מקום. לכן בדרך כלל מתלה הוא מוסתר יותר בחלל, ובכך הוא מוסיף פחות עומס ובלאגן לעיניים ושומר על הסדר שנוצר.

רהיט נוסף שיכול לשמש כאחסון חפצים לילדים, חוסך מקום ומוסיף סטייל לחדר הוא שידה או כוורת לספרים ולאקססוריז של הילדים. 

בכוורת ניתן להתקין דלתות או מגירות שיאפשרו לאחסן דברים שלא ממש נחוץ שיראו אותם כי הם תמיד נמצאים בבלאגן כגון: חומרי יצירה, ציוד משרדי, יוד כתיבה טושים, עפרונות וכיו"ב…

או לחלופין, במידה ולא רוצים להתקין דלתות בכוורת או השידה, ניתן לעצב יפה את החפצים שנשארו ולארגן בצורה מסודרת כך שהילדים יוכלו לראות מול העיניים שלהם ישר את מה שהם מחפשים. כמו ספרים, מחברות, כלי כתיבה שעומדים בתוך אגרטל קטן למשל ועוד!

לשימוש נכון באחסון בכוורת יש אין סוף אפשרויות. תני לדמיון שלך להשתולל – ולסדר בו להשתלט!

סדור חדר ילדים
סדור חדר ילדים
סדור חדר ילדים
Previous
Next

קופסאות אחסון לילדים

קופסאות אחסון מאפשרים לנו ליצור סדר בחדר, במטבח ובכל מקום שדורש לרכז חומר מאותו סוג.

אני משתמשת בהם בכל מקום אפשרי ובכל צורה שהיא.

קופסאות שקופות, קופסאות צבעוניות שגורמות להפרדה בין נושאים , בין בנים לבנות, בין צעצועים לכלי כתיבה ועוד. 

קופסאות שנסגרות עם תופסנים במכסים לאחסון חלקים קטנים כגון חלקי לגו, פאזלים, מכוניות קטנות, חומרי משרד, חומרי יצירה.

כל מה שמצריך הפרדה וחלוקה לפי נושא, לפי סוג .

אני מאוד אוהבת להשתמש בקופסאות אחסון לילדים. כי הם קלים לשימוש ולארגון, והם גם קלים לילדים. הם לא יקראו לך כל פעם מחדש מחדר השינה אם הם לא מוצאים משהו – הכל יהיה להם מול העיניים, מסודר וגלוי. 

גם אם אין לך קופסאות שקופות, אפשר לקנות קופסאות אטומות אך צבעוניות, כך שכל צבע יקוטלג כקטגוריה נפרדת. למשל, קופסה כחולה היא סימן ששם מאחסנים את הלגו, בקופסה כתומה מאחסנים את הכדורים, קופסה כחולה את משחקי הקופסה ועוד! 

קופסאות אחסון לילדים ופתרונות אחסון לחדרי ילדים מאיקאה

אם את מחפשת קצת השראה לקופסאות אחסון לילדים ופתרונות אחסון לחדרי ילדים, אני תמיד ממליצה ללכת לאיקאה. יש להם רעיונות חדשניים, פרקטים ובמחיר לא יקר. את יכולה לשאוב מהם רעיונות וללכת אפילו למקום אחר שמצאת שהוא יותר זול או קרוב אלייך, כדי לקנות את המוצר המתאים לך. העיקר שפתרונות האחסון ינתנו לך ביטחון שהם עמידים, בטיחותיים לילד שלך וגם מתאים לעיצוב החדר. 

תני מבט מהיר על יחידות האחסון של איקאה עם קופסאות שקופות או אטומות, כוורות ושידות שחלקן האחד עם קופסאות וחלקן השני פתוחות ולא סגורות, כוורות עם סלי קש או  ארגזי צעצועים, מעמד לספרים, שולחנות כתיבה עם מדפים – באמת המגוון אין סופי. 

ארגז אחסון לילדים

עוד פתרון אחסון שאני אוהבת במיוחד, הוא ארגז אחסון לילדים. בארגז אפשר לשים צעצועים גדולים, כמו כדורים או חרבות, תחפשות, כריות ועוד, והוא יכול להיות פריט דקורטיבי וצבעוני שיוסיף לחדר הילדים. יש ארגזים על גלגלים שיכולים גם בעזרת כריות לשמש כרהיט ישיבה לחברים שבאים לשחק או לילדים עצמם. הניידות שלו מעניקה דינמיות לחדר הילדים ועוזר לאחסן חפצים סוררים שהילד לא זוכר לאן להחזיר.זה גם פריט שיכול ללוות את ילדך בכל גיל. אפשר להשמיש מחדש את הארגז אחסון לילדים שיתאים לצרכיו. הארגז ממש "גדל בגיל" יחד עם הילד, ובמקום צעצועים ישנים, אפשר לשים בו ספרים, כלי נגינה, שמיכות וציוד נוסף שהילד זקוק לו. 

סידור פנימי ארון בגדים

סידור פנימי של ארון בגדים חשוב מאוד להתנהלות היומיומית.

חשוב מאוד לסדר נכון כך שנוכל לשלוף את הדברים שאנחנו צריכים בייחוד עם הילד מתחיל להיות עצמאי ולוקח לעצמו את חולצת בית הספר, בגדי הספורט או בגדי החוג ג'ודו של הבן למשל או בגדי ריקוד של הילדה.

חשוב מאוד לתכנן נכון את הסידור הפנימי של ארון הבגדים, ובעיקר לערב את הילדים בסידור הארון כדי שיוכלו להתמצא בו בכוחות עצמם ולא יבלגנו אותו בזמן ששהוא מוציא בגד לבד. 

אחסון ספרי ילדים

לילד שלך במהלך חייו יש המון שימושים בספרים. ספרי קריאה מהנים, ספרי לימוד, ספרי יצירה, ספרי עיון ועוד רבים וטובים. את ספרי הלימוד כדאי לתרום ולהחליף כאשר הילד עולה לכיתה חדשה. ובכל מקרה, ניתן ומומלץ להשתמש בכוורת לאחסון ספרי ילדים. כך שהכל גלוי להם ובגובה העיניים והספרים נגישים להם לכל עת. 

כמו כן, ניתן להשתמש במדפים דקורטיביים לאחסון ספרי ילדים.

במידה ואין כוורת, מדפים או שידה בחדר הילדים, ניתן להשתמש במגירות המיטה לאחסון ספרי ילדים או במדף נמוך בתוך ארון הבגדים.

לכל מה שקשור לאחסון ספרי ילדים בפרט ולסידור ארון ילדים בכלל, אפשר להיות יצירתיים מאוד.

אני ממליצה לשתף את הילדים שלך בתהליך,שירגישו חלק ושיכולו בהמשך להסתדר גם בכוחות עצמם. 

ואם הסתבכת – את תמיד יכולה לפנות אלינו. ונוכל לעשות לך את העבודה תיקתק! 

אודות תיקתק:

שמי אסתי בלונד, נולדתי וגדלתי בבית מסודר, מתוקתק ונקי להפליא. ממש כמו מוזיאון.

סדר זה אופי ורצון לשמור עליו זה הרגל שאצלי הוא המפתח. אני יכולה לעזור לך לפתח אותו גם אצלך. כל מה שצריך זה קצת עזרה והכוונה.

אני לא דוגלת בבית שהוא מוזיאון, חלילה, אבל כן בבית שנעים לגור בו ושהכל מאורגן.

מאחר ואת השכלתי רכשתי בתחום תעשייה וניהול, שיפור שיטות ותהליכי עבודה, אימצתי את זה גם לעבודתי המקצועית בתחום סידור וארגון בתים. כך נולדה תיקתק שהקמתי לפני מספר שנים ובו אני נהנית מכל רגע . לא סתם אימצתי את הסלוגן:

"הבלאגן שלכם זו האהבה שלי!"